איך מבוגרים מעל 50 חוסכים בין מאות לאלפי שקלים בשנה על ביטוח הרכב

אין זה סוד שחברות הביטוח בישראל מרוויחות המון כסף על חשבון הלקוחות השבויים שלהם. המדינה מכריחה אותנו לעשות ביטוח חובה שמגלם בתוכו את הרווח המוגזם של חברות הביטוח. אולם, המחירים הגבוהים לא חייבים להיות גזירת גורל וניתן באמצעות השקעה קצרה של זמן לחסוך מאות ואף אלפי שקלים בשנה על ביטוח הרכב.

נושאים קשורים (מודעות ממומנות)

אחד מ’הטריקים’ של חברות הביטוח לנפח את הרווח שלהן הוא לא להתייחס למרכיב הגיל בהצעתן. כידוע, צעירים מעורבים הרבה יותר ממבוגרים בתאונות דרכים. לכן, נהגים חדשים משלמים את הפוליסה הגדולה ביותר. אולם, מבוגרים מעל 50 מעורבים הרבה פחות בתאונות דרכים. מעבר לכך, הם נוהגים פחות ובמכוניות יותר יקרות, מה שמעודד את חברות הביטוח לבטח אותם. לכן, החלטנו במאמר זה לתת את הטיפים שלנו להורדת מחיר הביטוח:

סקר שוק

קודם כל, משתלם לפנות לחברות הביטוח ולבדקו בהתאם לאיזה גיל הם מבטחים אותכם. לא חסרים מקרים שחברת הביטוחת ‘שכחה’ לעדכן את הגיל של המבוטח ובכך הוסיפה עלויות מיותרות על הביטוח שלו. גם אם חברת הביטוח עדכנה את הגיל של המבוטח, סקר שוק קצר עלול להתגלות ככלי אפקטיבי להוריד עלויות. הדיגיטיליזציה של שוק הביטוח הפכה את תהליך השוואת הביטוחים לקצר ונעים מאי פעם. לא צריך עוד להתקשר לחברות הביטוח אלא אפשר לקבל הצעה עוד באינטרנט באמצעות מנועי החיפוש הרלוונטיים. בנוסף, התווספו מספר חברות ביטוח בשנים האחרונות שמערערות את האיזון ששרר בין חברות הביטוח

אופן הביטוח

ב2020, השימוש בסוכן ביטוח עלול להתברר כמיותר לגמרי. טרם עידן האינטרנט, סוכן הביטוח היה יכול להגיע להצעות וספקים שהאדם הפשוט לא היה יכול. אולם, בעקבות השתכללות שוק הביטוח, אין באמת סיבה לממן סוכן. כמו כן, בביטוח מקיף ישנה הנחה עבור מבוטחים בעלי סטטוס מיוחד, כמו נהגים מנוסים, בעלי מוגבלויות, סטודטנטים ועוד.

שני פרמטרים מהותיים בקביעת מחיר הפוליסה הוא העבר הביטוחי של המבוטח וההשתתפות העצמית. במידה ונהג לא תבע את הביטוח מספר שנים הוא זכאי למחיר יותר נמוך על ביטוח הרכב שלו. במידה וחברת הביטוח שלכם לא מכירה בכך, רבות וטובות הן החברות שיהיו מוכנות לקלוט אותכם. לפי אותו ההיגיון, אם תהיו מוכנים להגדיל את רף ההשתתפות העצמית תוכלו לחסוך עוד כמה מאות שקלים בשנה

הוספת מערכות מיגון והתראה

האינטרס של חברות הביטוח הוא שלא תפעילו את הביטוח. לכן, כל עזר שמקטין את הסיכוי לתאונה הוא עזר שחברות הביטוח אוהבות. איתוראן לדוגמא, הוא מכשיר שעולה כמה מאות בודדות, אך בחישוב רב שנתי עלול לחסוך את עלות התקנתו. במידה והרכב נגנב, איתרואן מסייע באיתורו ועל כן חוסך לחברות הביטוח כסף רב. מובילאיי, באופן דומה, היא מערכת עזר שמסייעת לנהג לנהוג באופן יותר בטוח. יעילותה הוכחה בהקטנת תאונות דרכים ולכן חברות הביטוח מעודדות את מבוטחיהן להתקין אותן ברכב.

לסיכום

עלות ביטוח הרכב היא דינאמית להפליא, כמעט כל בעל פוליסה יכול לחסוך מאות ואף אלפי שקלים בשנה על ביטוח הרכב שלו. פעמים רבות, חברות הביטוח ‘שוכחות’ להתייחס לפרמטרים שמוזילים את עלויות ביטוח הרכב. האוכלוסיה המרכזית שנפגעת מבעיית הזיכרון של חברות הביטוח היא מבוגרים מעל גיל 50. הם מעורבים פחות בתאונות, נוהגים ברכבים יותר יקרים ולא תמיד מעדכנים אותם שהמובילאיי שלהם או זה שהם נוהגים פחות מוזיל את עלות הביטוח שלהם. לכן, אנו ממליצים לבצע סקר שוק מקיף, לבחון את סוג הביטוח שאתם רוצים וגם להתקין מערכות מיגון והתראה שמוזילות את עלות הביטוח.

נושאים קשורים: מודעות ממומנות